Narty w Alpach i Dolomitach
Nr 1 w Polsce

Les 4 Vallees (Nendaz, Verbier)

Opis ogólny

Les 4 Vallees położone we francuskojęzycznej części szwajcarskiego kantonu Wallis jest zaliczany do najbardziej znanych i odwiedzanych regionów zimowych w Alpach. Wśród okalających alpejskich szczytów, sąsiadują ze sobą Verbier, Nendaz, Veysonnaz i Thyon, które tworzą trzon Czterech Dolin.

Długość tras narciarsko-snowboardowych to prawie 410 kilometrów. Sezon zimowy rozpoczyna się każdego roku w listopadzie i trwa praktycznie do końca kwietnia. Region oferuje doskonałe warunki śniegowe przez cały sezon, trwający prawie pół roku. Dużą atrakcją jest trasa zjazdowa, zwana "niedźwiadkiem" mająca homologację FIS, a także Lodowiec Mont Fort 3329 m n.p.m., z którego wytyczona jest trasa o długości 15 km, z czego trzykilometrowy odcinek wyjątkowo stromy i wymagający.

Ponadto roztacza się stąd piękny widok na najwyższy szczyt Alp - Mont Blanc. Verbier, to także życie nocne, liczne bary, dyskoteki gwarantują również dobrą zabawę po białym szaleństwie. Nendaz to stolica gry na rogu alpejskim, każdego roku odbywa się tutaj międzynarodowy festiwal.

Ski Info

Tereny narciarskie: 1400 – 3329 m n.p.m.

Trasy: 410 km w tym: ok. 307 km łatwych, ok. 25 km średnich, ok. 78 km trudnych.

Wyciągi: 88 w tym: 46 orczyków, 24 krzesełek, 15 kolejek linowych.

Karnety: cena 6 dniowego karnetu Les 4 Vallees ok. 350 CHF ważny na: Haute-Nendaz, Siviez- Mont-Fort, Veysonnaz, Thyon/Les Collons, Verbier, La Tzoumaz, Bruson. Zniżki dla dzieci i seniorów.

Przykładowy dojazd

Z Cieszyna: drogą na Olomouc, E 462 na Brno, 52/E 461 na Wiedeń przez Mikulov, A1 na Linz, Salzburg, A12 kierunek na Innsbruck, zjazd na Landeck dalej A3 na Zurich/Berno A1 w okolicach Vevey nad Jeziorem Genewskim przejazd A9 na Martigny i dalej na Sion/Nendaz lub Verbier. Razem ok. 1370 km.

Z Kudowy: 11/E67 na Pragę, 5/E50 na Plzen, 93 na Monachium, autostradą kierunek na Innsbruck, dalej jw. Razem ok. 1135 km.

Lotniska: Genewa ok. 170 km, Turyn ok. 230 km, Mediolan Malpensa ok. 220 km.

Livigno
Folgarida Marilleva
Skirama Dolomiti
Dolomiti Superski
Trento Funivie
Funivie Campiglio
Val di Sole
Madonna di Campiglio