Narty w Alpach i Dolomitach
Nr 1 w Polsce

Harrachov

Opis ogólny

Harrachov znajduje tuż za granicą polską, a zimą największym zainteresowaniem cieszy się ośrodek sportów zimowych „Skiareál Harrachov” wyposażony w nowoczesny system sztucznego naśnieżania. Sezon trwa prawie pięć miesięcy.

Kilka idealnie przygotowanych nartostrad to gwarancja świetnej zabawy zarówno dla początkujących i wytrawnych narciarzy jak również snowboardzistów. „Czerwona 2” to idealne warunki dla amatorów narciarstwa carvingowego. Dla początkujących ośrodek oferuje szkoły narciarskie i snowboardowe, w których uczą wykfalifikowani instruktorzy narciarstwa lub snowboardingu.

Dla tych, którzy nie mają własnego sprzętu, polecamy jedną z wielu miejscowych wypożyczalni. Harrachov słynie również z kompleksu swoich skoczni narciarskich. To również super miejsce dla narciarzy biegowych, którzy znajdą tu ok. 100 km tras w przepięknym otoczeniu Karkonoszy (po czesku - Krkonoše, po niemiecku - Riesengebirge lub po angielsku - Giant Mountains, stąd startuje największa czeska rzeka – Łaba). Po zjazdach narciarskich, snowboardowych, skakaniu, bieganiu na nartach zapraszamy na jednego z lokalnych barów i restauracji na specjały kuchni regionalnej i europejskiej.

Ski Info

Tereny narciarskie: Harrachov: 650 - 1020 m n.p.m.

Trasy: ok. 7 km w tym: 30% tras łatwych, 55% tras średnich, 15% tras trudnych.

Wyciągi: 4 w tym: 3 krzesełkowe, 1 orczyk

Ceny 6 dniowego karnetu: ok. 3500 Kcs. Zniżki dla dzieci, młodzieży i promocje rodzinne.

Przykładowy dojazd

Z Jakuszyc: drogą nr 10, wjazd do Czech, do Harrachova. Razem ok. 7 km.

Z Kudowy: droga krajowa 14 na Nachod, dalej Trutnov, Vrchlabi do Harrachova. Razem ok. 102 km.

Lotniska: Praga ok. 135 km, Wrocław ok. 145 km

Livigno
Folgarida Marilleva
Skirama Dolomiti
Dolomiti Superski
Trento Funivie
Funivie Campiglio
Val di Sole
Madonna di Campiglio