Narty w Alpach i Dolomitach
Nr 1 w Polsce

Szpindlerowy Młyn

Opis ogólny

Szpindlerowy Młyn (Skiareál Špindlerův Mlýn) położony na wysokości 715 m n.p.m., to najpopularniejszy ośrodek narciarski w czeskich Karkonoszach, gdzie sezon trwa prawie pięć miesięcy i panują wyśmienite warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. Ośrodek składa się z dwóch części: Medvědín i Svaty Petr, na które obowiązuje wspólny skipass, a połączonych ze sobą skibusem.

Czekają tu na miłośników białego szaleństwa: 3 snow parki, nartostrady ze sztucznym oświetleniem, doskonale utrzymane trasy narciarskie o wszystkich stopniach trudności. Wyciągi mogą łącznie przewieźć ok. 17 tyś. narciarzy na godzinę. Trasy narciarskie spełniają wymogi FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) i umożliwiają organizowanie zawodów o randze europejskiej i światowej.

Dlatego „Szpindel“ jest nazywany „Perłą Karkonoszy”. Medvědín, połączony jest kolejką krzesełkową ze stacją Horní Mísečky, oferuje nartostrady wytyczone w lesie . Znajduje się tu doskonała czarna trasa zjazdowa, głownie dla ekspertów i do uprawiania narciarstwa wyczynowego. Dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi idealnie nadaje się Horní Mísečky. Natomiast Svaty Petr oferuje najdłuższą niebieską trasę tzw. Turistická (2,7 km), oraz czarną trasę FIS. Po nartach czekają bary i restauracje z tradycyjnym czeskim produktem piwowawrskim.

Ski Info

Tereny narciarskie: Špindlerův Mlýn: 702 - 1235 m n.p.m.

Trasy: ok. 25 km w tym: 30% tras łatwych, 55% tras średnich, 15% tras trudnych.

Wyciągi: 17 w tym: 5 krzesełkowych, 12 orczyków

Ceny 6 dniowego karnetu: ok. 3820 Kcs. Zniżki dla dzieci, młodzieży i seniorów oraz GoPass.

Przykładowy dojazd

Z Jakuszyc: drogą nr 10, wjazd do Czech, dalej nr 14 na Jablonec nad Jizeru, dalej 295 do Szpindlerowego Młyna. Razem ok. 54 km.

Z Kudowy: droga krajowa 14 na Nachod, dalej 33 i 37 na Vyrchlabi i dalej 295 jw. Razem ok. 86 km.

Lotniska: Praga ok. 145 km, Wrocław ok. 170 km

Livigno
Folgarida Marilleva
Skirama Dolomiti
Dolomiti Superski
Trento Funivie
Funivie Campiglio
Val di Sole
Madonna di Campiglio